Piątek, 27 maja 202227/05/2022

Tragedia nad stawem w Ostrzeszowie. Nie żyje 19-latek [zdjęcia]

Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę, 2 maja nad stawem wędkarskim w Ostrzeszowie w woj. wielkopolskim. Podczas spotkania towarzyskiego dwóch młodych mężczyzn wpadło do wody i zaczęło tonąć. Jednego z poszkodowanych nie udało się uratować. Ofiarą jest 19-latek.

Informację o zdarzeniu służby ratunkowe otrzymały w sobotę około godz. 23. Ze zgłoszenia wynikało, że w stawie wędkarskim przy ul. Kościuszki toną ludzie. Do wody wpadło dwóch mężczyzn w wieku 19 i 20 lat. Starszemu na ratunek ruszył Ukrainiec, który w tym czasie łowił ryby. Udało mu się wydobyć poszkodowanego na brzeg. 19-latek natomiast zniknął pod powierzchnią wody.

Na miejsce zadysponowano jednostki straży pożarnej z Ostrzeszowa, wśród nich zastęp z łodzią, jednostkę wodną z Sieradza i jednostkę z sonarem z Konina. Penetracja stawu zakończyła się odnalezieniem drugiego z mężczyzn. Niestety, życia 19-latka nie udało się uratować.

Jak się okazało poszkodowany 20-latek w chwili zdarzenia był nietrzeźwy. Mężczyzna został zatrzymany. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności tragedii.

(fot. OSP Ostrzeszów)

Komentarze wyłączone