Środa, 23 czerwca 202123/06/2021

Kierowca opla miał 5 zakazów kierowania pojazdami, w tym 3 dożywotnie [zdjęcia]

Policjanci z łódzkiej grupy SPEED zatrzymali kierowcę opla, który podróżował bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że 40-latek ma aż 5 czynnych zakazów kierowania pojazdami, w tym 3 dożywotnie.

W środę, 17 czerwca około godziny 9:50 patrol z grupy SPEED na ul. Przybyszewskiego przy ul. Puszkina zatrzymał do kontroli drogowej kierującego oplem, który nie korzystał podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa. 40-latek nie posiadał również prawa jazdy. Policjanci sprawdzili mężczyznę w policyjnych bazach danych.

Podczas policyjnych czynności okazało się, że 40-latek ma 5 czynnych zakazów kierowania pojazdami, w tym 3 są zakazami dożywotnimi. Ponadto mężczyzna jest poszukiwany przez sądy do odbycia kary pozbawienia wolności.

W rozmowie z policjantami powiedział, że obecnie toczą się wobec niego kolejne sprawy karne, m in. za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Tym razem mężczyzna był trzeźwy.

Za popełnione wykroczenie ukarany został mandatem karnym. Samochód trafił na policyjny parking, a 40-latek został zatrzymany, niebawem trafi za kratki. Wkrótce też mężczyzna usłyszy zarzut związany z niestosowaniem się do zakazów sądowych, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone