Piątek, 27 maja 202227/05/2022

Pijany ojciec zabrał z domu kilkuletnie dziecko i na rowerze uciekł z nim przez las

Policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który najpierw wszczął awanturę ze swoją byłą partnerką, a następnie zabrał z domu kilkuletnie dziecko i na rowerze uciekł z nim przez las. Mężczyzna był pijany, miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

W sobotę, późnym wieczorem policjanci interweniowali w mieszkaniu, gdzie chwilę wcześniej doszło do awantury pomiędzy byłymi partnerami. Jak się okazało do domu kobiety zamieszkującej wraz z 5-letnim synem wtargnął pijany, były partner. Podczas kłótni mężczyzna zabrał syna, wsadził go na rower i ruszył w nieznane. Matka chłopca natychmiast zaalarmowała policjantów, a ci ustalili możliwą trasę, którą nieodpowiedzialny ojciec mógł się poruszać i namierzyli go w jego miejscu aktualnego zamieszkania.

Mundurowi zatrzymali 29-latka na terenie powiatu rybnickiego i ustalili, że drogę z Żor pokonał w ciemnościach, przez las, bez jakiegokolwiek oświetlenia. Badanie alkomatem potwierdziło, że mężczyzna w chwili zatrzymania w wydychanym powietrzu miał ponad promil alkoholu. Potwierdził, że pił wcześniej, zanim odwiedził byłą partnerkę.

Chłopiec wrócił pod opiekę mamy. Jego ojciec w związku z agresywnym zachowaniem, ogólnym pobudzeniem i stanem nietrzeźwości, a także z powodu zagrożenia dla innych trafił do policyjnej celi.

(fot. Policja, źródło KPP w Żorach)

Komentarze wyłączone