Niedziela, 11 kwietnia 202111/04/2021

Nie żyje 28-latek potrącony na przejściu dla pieszych przez dwa samochody [zdjęcia]

Do tragicznego wypadku doszło w środę późnym wieczorem na Alei Ofiar Terroryzmu w Łodzi. Dwaj kierujący ominęli pojazd, który przepuścił pieszego na pasach i potrącili mężczyznę. 28-latek zginął na miejscu.

Policjanci wstępnie ustalili, że 23-letni kierujący samochodem osobowym marki BMW jechał prawym pasem Alei Ofiar Terroryzmu 11 Września od ul. Tomaszowskiej w kierunku Ronda Łódzkich Motocyklistów. Dojeżdżając do przejścia dla pieszych 23-latek zwolnił, aby przepuścić wchodzącego na przejście dla pieszych mężczyznę. W tym czasie lewym pasem ruchu poruszał się 26-letni kierujący oplem, a bezpośrednio za nim BMW kierowane przez 39-letniego mężczyznę.

W chwili gdy pieszy znalazł się na lewym pasie ruchu został potrącony najpierw przez opla, a gdy upadł na jezdnię najechało na niego BMW. Niestety, młody mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń zmarł na miejscu. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości obu uczestników wypadku – kierujący byli trzeźwi. Decyzją prokuratora obaj kierujący zostali zatrzymani w policyjnym areszcie, zatrzymano im również prawa jazdy. 

(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone