Niedziela, 26 czerwca 202226/06/2022

2 tony wnętrzności i padnięte zwierzęta na polnej drodze. Sprawą zajęła się policja [zdjęcia]

Wnętrzności zwierząt, odcięte głowy i kopyta, wszystko porzucone – na taki widok natknął się jeden z mieszkańców miejscowości Barcice w woj. małopolskim będąc na spacerze. „Czegoś takiego jeszcze nigdy nie widziałem” – przekazał sołtys Barcic. Sprawą zajmuje się policja.

W czwartek ok. godz. 19 sołtys wsi Barcice otrzymał informację od jednego z mieszkańców o makabrycznym znalezisku na polnej drodze. Mężczyzna będąc na spacerze natrafił na kilka ton wnętrzności zwierząt, które miały poodcinane głowy i kopyta, a wszystko to było porzucone w Barcicach-Wierchy na jednej z bocznych dróg przy lesie. O zdarzeniu natychmiast powiadomiono policję.

Jak ustalono, na miejscu było blisko 2 ton wnętrzności po uboju koni, baranów, kóz, krów, a także całe padnięte zwierzęta.

Jak można w taki nieodpowiedzialny sposób pozbywać się problemu- stwarzając zagrożenie dla zdrowia ludzi i środowiska! Trzeba piętnować takie zachowania, a tego kto to zrobił odszukać i srogo ukarać! – zapowiedział sołtys Sołectwa Barcice Tomasz Koszkul.

To niestety nie pierwszy tego typu incydent w Gminie Stary Sącz – dodaje.

Policja z Nowego Sącza szuka sprawcy i prosi o pomoc. Wszystkie osoby, które mają jakąkolwiek wiedzę na temat tego zdarzenia, proszone są o kontakt z nowosądeckim komisariatem pod numerem telefonu 18 44 60 777. O sprawie powiadomiono także miejscowy Zakład Gospodarki Komunalnej oraz powiatowego lekarza weterynarii.

(fot. Barcice Sołectwo, źródło Barcice Sołectwo)

Komentarze wyłączone