Sobota, 04 grudnia 202104/12/2021

Pijany kierowca ugryzł mężczyznę, który go zatrzymał

Do niecodziennej sytuacji doszło w piątek wieczorem w Wieruszowie w woj. łódzkim. Pijany 47-letni kierowca podczas interwencji ugryzł w rękę świadka, który go zatrzymał.

W piątek, 8 maja po godzinie 20:00 dyżurny wieruszowskiej komendy policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy. W Wieruszowie na skrzyżowaniu ulic Fabrycznej i Warszawskiej policjanci zastali cztery osoby.

Jak ustalono, motocyklista zwrócił uwagę na tor jazdy oraz sposób zachowania kierowcy audi A4 jadącego za nim. Kierujący jednośladem podejrzewając, że mężczyzna może być nietrzeźwy, zatrzymał samochód osobowy, a następnie wyjął kluczyki ze stacyjki pojazdu. Niezadowolony kierowca audi w odwecie ugryzł motocyklistę w rękę i próbował uciec pieszo.

Przypadkowy świadek kierujący oplem zafirą pomógł motocykliście ująć kierowcę audi. Po chwili na miejscu zjawili się policjanci. Jak się okazało 47-letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, miał w organizmie aż ponad 1,5 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo kierowca może odpowiedzieć przed sądem za uszkodzenie ciała lub naruszenie nietykalności cielesnej motocyklisty. Samochodem audi podróżował jeszcze 27-letni pasażer, który również znajdował się pod wpływem alkoholu. Motocykliście w związku z urazem po ugryzieniu, na miejscu pomocy udzielił Zespół Ratownictwa Medycznego.

(fot. info112.pl, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone