Wtorek, 24 maja 202224/05/2022

Zaatakował ratownika medycznego nożem [foto, wideo]

55-letni mężczyzna podczas udzielania mu pomocy w karetce pogotowia, zaatakował nożem i zranił w rękę ratownika medycznego. Mężczyzna został zatrzymany. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu, około godziny 11.00 przy ulicy Gąbińskiej w Warszawie mundurowi interweniowali w związku z atakiem na ratownika medycznego. Z ustaleń policjantów wynika, że załoga pogotowia została wezwana do leżącego na ulicy mężczyzny. 55-latek spokojny podczas wykonywanych badań, miał być przewieziony karetką do szpitala.

W pewnym momencie jednak wyciągnął nóż, a następnie zranił nim w rękę ratownika. Medycy obezwładnili napastnika oraz powiadomili policję. Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali agresora, który jak się okazało miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany trafił do policyjnej celi.

Po wytrzeźwieniu 55-latek został przewieziony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Na wniosek śledczych sąd aresztował mężczyznę na okres dwóch miesięcy.

(fot, KRP V Bielany, Żoliborz, źródło KRP V Bielany, Żoliborz)

Komentarze wyłączone