Niedziela, 26 czerwca 202226/06/2022

Pijana i bez uprawnień wiozła autem 4-letniego syna. Obok niej siedział pijany partner [zdjęcia]

Skrajnie nieodpowiedzialna 32-latka będąc w stanie nietrzeźwości wiozła autem swojego 4-letniego syna. Na miejscu pasażera siedział pijany partner kobiety, który udzielał jej lekcji jazdy.

Wczoraj policjanci patrolowali teren gminy Kije w woj. świętokrzyskim. W jednej z miejscowości zauważyli osobowego volkswagena, którego kierujący na widok radiowozu nagle się zatrzymał i wyłączył światła.

Mundurowi postanowili sprawdzić pojazd. Za kierownicą auta siedziała 32-letnia kobieta, która zaczęła tłumaczyć, że nie ma prawa jazdy, ale właśnie uczy się jeździć.

Jej sposób zachowania jednoznacznie wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,7 promila alkoholu w jej organizmie. W takim stanie nieodpowiedzialna 32-latka przewoziła swojego 4-letniego syna. Drugim pasażerem był jej 41-letni, jeszcze bardziej nietrzeźwy partner. W organizmie miał ponad 2,6 promila alkoholu. On także nie miał uprawnień do kierowania.

Dziecko zostało przekazane pod opiekę rodzinie do czasu wytrzeźwienia matki, ale to dopiero początek kłopotów 32-latki. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo kwestią niewłaściwego sposobu sprawowania przez nią opieki nad małoletnim dzieckiem zajmie się sąd rodzinny.

(fot. Policja Świętokrzyska, źródło Policja Świętokrzyska)

Komentarze wyłączone