Poniedziałek, 28 listopada 202228/11/2022

16-latek odpalił traktor śrubokrętem i zabrał kolegów na przejażdżkę. Wszyscy byli pijani

Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych nastolatków i ich dorosłego kolegę. Cała trójka wybrała się ciągnikiem rolniczym na przejażdżkę, po okolicznych miejscowościach. Za kierownicą traktora siedział 16-latek, na błotnikach dwaj jego koledzy w wieku 16 i 28 lat. Nastoletni kierowca miał promil alkoholu w organizmie.

Wczoraj przed godz. 23, mieszkańcy Dąbrowicy w woj. podkarpackim powiadomili policjantów o zakłóceniu ciszy nocnej przez osoby przebywające w pobliżu sklepu spożywczego. We wskazanym miejscu nikogo nie zastano. Ustalono, że osoby te miały przemieszczać się w stronę Ulanowa. 

Na drodze pomiędzy Dąbrowicą a Ulanowem, funkcjonariusze zauważyli traktor, który jechał całą szerokością jezdni. Na błotnikach siedzieli dwaj pasażerowie. Policjanci zatrzymali pojazd. Za kierownicą siedział 16-latek z Podolszynki Ordynackiej, na błotnikach drugi 16-latek z Glinianki i 28-latek z Wólki Tanewskiej. Wszyscy byli pijani. Nastoletni kierowca miał promil alkoholu w organizmie, drugi 16-latek 0,7 promila, natomiast 28-latek ponad 2,5 promila. 

Jak się okazało, nastolatek siedzący na błotniku, zabrał traktor z rodzinnego podwórka i odpalił go śrubokrętem. Cała trojka wybrała się na przejażdżkę po okolicznych miejscowościach.

Obaj 16-latkowie zostali zabrani do domu przez swoich rodziców. Będą odpowiadać przed sądem rodzinnym. 

(fot. pixabay.com, źródło Policja Podkarpacka)

Komentarze wyłączone