Sobota, 04 grudnia 202104/12/2021

Groźne dachowanie samochodu osobowego. Uczestnicy wypadku pijani [zdjęcia]

Do groźnego dachowania samochodu osobowego doszło na granicy Zalasowej i Woli Lubeckiej pod Tarnowem. W wyniku wypadku dwóch mężczyzn zostało rannych i trafiło do szpitala. Obaj byli pod wpływem alkoholu. Policjanci ustalają kto kierował pojazdem.

W środę, 13 maja do Woli Lubeckiej zostały skierowane służby ratunkowe. Z informacji przekazanej operatorowi numeru 112 wynikało, że na drodze gminnej doszło do dachowania osobówki. W samochodzie zakleszczony został mężczyzna. Strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych uwolnili poszkodowanego i przekazali załodze karetki pogotowia. Przy wraku pojazdu był jeszcze jeden ranny mężczyzna. Obaj zostali przetransportowani do tarnowskiego szpitala z ogólnymi urazami.

W szpitalu policjanci ustali, że mężczyźni w wieku 24 i 47 lat byli nietrzeźwi. Młodszy z nich, w wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile, a starszy niemal 1,5 promila alkoholu.

Prowadzone czynności przez policjantów z komisariatu w Tuchowie, jak również tarnowskiej komendy miejskiej wskazują, że w tym wypadku mogły brać udział jeszcze inne osoby. Aktualnie trwają ustalenia, które pozwolą odpowiedzieć na to pytanie oraz kto był kierowcą opla w chwili wypadku.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości ustawodawca przewiduje karę do dwóch lat pozbawienia wolności, trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoką grzywnę. Za spowodowanie wypadku sprawca musi się liczy z karą nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

(fot. Tarnowska Policja, źródło Tarnowska Policja)

Komentarze wyłączone