Wtorek, 24 maja 202224/05/2022

Autem bez opon uciekał przed policją. Miał być na kwarantannie [zdjęcia]

Policjanci zatrzymali po pościgu 27-letniego kierowcę audi. Mężczyzna jechał „wężykiem” samochodem bez opon. Jak się okazało miał ponad 2 promile alkoholu w orgazmie. Dodatkowo 27-latek powinien przebywać na kwarantannie.


W minioną sobotę około godz. 21.00 uwagę policjantów drogówki patrolujących drogę wojewódzką nr 901 zwróciło czarne audi. Jego kierowca jechał całą szerokością drogi, a do tego na dwóch kołach… nie miał opon. Policjanci natychmiast postanowili uniemożliwić mu dalszą jazdę. Kierowca audi zignorował sygnały dźwiękowe i świetlne, a następnie rozpoczął ucieczkę. Po kilkuset metrach został zatrzymany.

Za kierownicą siedział 27-letni mieszkaniec powiatu oleskiego. Jak się okazało w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo podczas sprawdzenia w systemie informatycznym okazało się, że złamał zasady kwarantanny.

Teraz 27-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej i zmuszanie funkcjonariuszy do zaniechania czynności służbowych. Dodatkowo o złamaniu nakazu kwarantanny został powiadomiony Powiatowy Inspektor Sanitarny. Mężczyźnie oprócz wysokich kar finansowych, zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 5 lat więzienia.

(fot. Policja Opolska, źródło Policja Opolska)

Komentarze wyłączone