Piątek, 05 marca 202105/03/2021

Dwa tragiczne pożary w ciągu kilku godzin. Nie żyją dwie osoby [foto]

Policjanci pod nadzorem prokuratorów wyjaśniają przyczyny pożarów do jakich doszło na terenie Mrągowa oraz w Pręgowie w pow. kętrzyńskim. W obydwu zdarzeniach śmierć poniosły osoby, których dane ustalają funkcjonariusze.

Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj około godziny 23.30 w Mrągowie. Oficer dyżurny mrągowskiej policji otrzymał zgłoszenie o pożarze w mieszkaniu budynku wielorodzinnym przy ulicy Mrongowiusza.

Strażacy podczas akcji gaśniczej w środku mieszkania ujawnili ludzkie ciało. Z budynku ewakuowano 10 osób, które po zakończonych czynnościach powróciły do miejsca zamieszkania.

Na miejscu policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny, zabezpieczali ślady oraz przesłuchali świadków zdarzenia. Przyczynę zgonu mężczyzny oraz okoliczności pożaru wyjaśni prowadzone postępowanie.

Do drugiego tragicznego pożaru doszło dzisiaj nad ranem w miejscowości Pręgowo. Dom jednorodzinny całkowicie objęty był ogniem. W budynku zamieszkiwał 69-letni mężczyzna, który opuścił budynek samodzielnie. Ze względu na inne dolegliwości, niezwiązane z pożarem mężczyzna został przewieziony do szpitala. Po zakończonej akcji w jednym z pomieszczeń spalonego budynku funkcjonariusze odnaleźli zwęglone ciało. Trwa ustalanie tożsamości ofiary.

Policyjna grupa zdarzeniowa przeprowadziła oględziny oraz przesłuchała świadków. Teraz policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Powołany biegły z zakresu pożarnictwa wypowie się, co było bezpośrednią przyczyną pożaru.

(fot. Policja Warmińsko-Mazurska, źródło Policja Warmińsko-Mazurska)

Komentarze wyłączone