Niedziela, 26 czerwca 202226/06/2022

Ukradł samochód i uciekał przed policjantami. Padły strzały [foto]

26-latek uciekał przed policjantami skradzionym wcześniej autem. Podczas pościgu próbował zepchnąć funkcjonariuszy poza drogę. Mundurowi musieli użyć broni służbowej. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do aresztu.

Wczoraj, 14 maja wieczorem policjanci na jednej z ulic Żarach zauważyli znanego im 26-latka, który według pozyskanych informacji miał poruszać się kradzionym samochodem. Mundurowi natychmiast włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe w celu zatrzymania kierującego oplem combo. Kierowca jednak nie reagował i gwałtownie przyspieszył rozpoczynając ucieczkę.

Podczas pościgu 26-latek zajeżdżał funkcjonariuszom drogę, chcąc zepchnąć ich radiowóz do rowu. Opel combo kierował się w stronę miejscowości Łaz. Tam drogę ucieczki zablokował mu oznakowany patrol. Na widok radiowozu uciekający skręcił do lasu.

W pewnym momencie możliwość dalszej ucieczki skończyła się z uwagi na duże zalesienie. 26-latek wrzucił wsteczny bieg i zaczął cofać wprost na radiowóz, stwarzając realne zagrożenie dla policjantów, wówczas jeden funkcjonariuszy sięgnął po broń oddając strzały w tylną oponę opla.

Pojazd się zatrzymał, a policjanci natychmiast wybiegli z radiowozu i zatrzymali kierowcę. Podczas przeszukania w pojeździe znaleźli narkotyki zawinięte w  woreczek strunowy oraz niewielkie sreberko. Zostały one zabezpieczone do dalszych badań. Mężczyźnie została pobrana krew do badań laboratoryjnych. Z mieszkańcem powiatu żarskiego podróżowała 28-letnia kobieta, która po czynnościach została zwolniona. 

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu, gdzie oczekuje na dalsze czynności. Za swoje postępowanie odpowie teraz przed sądem.

(fot. Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone