Wtorek, 06 czerwca 202306/06/2023

Szczeniaki porzucone przy torach kolejowych. „Całe w kleszczach, zapchlone, wychudzone”

Do zdarzenia doszło w miniony weekend w woj. mazowieckim. Pogotowie dla Zwierząt wraz z policją interweniowało w sprawie porzuconych szczeniaków przy torach kolejowych niedaleko Ostrołęki.

Jak wynika ze wstępnych informacji, nieznany sprawca porzucił przy torach kolejowych pod Ostrołęką 9 szczeniaków. Trasą kolejową dość kursują pociągi. Całe szczęście przejeżdżał tamtędy rowerzysta, który zauważył porzucone zwierzęta i powiadomił o sprawie Pogotowie dla Zwierząt, które zabezpieczyło szczeniaki. Na miejscu interweniowali także policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Wspólnie z policją zabezpieczyliśmy 9 małych psiaków. Całe w kleszczach, zapchlone, wychudzone. Trafiły do lekarza weterynarii, gdzie je odrobaczono i poddawane są leczeniu. Każde z nich waży ok. 1,3 kg. Wkrótce po zabiegach profilaktycznych i szczepieniach będą wszystkie do adopcji – poinformowali przedstawicie Pogotowia dla Zwierząt.

Szczeniaki mają obecnie około 7 tygodni, są wśród nich 2 suczki i 7 samców. Obecnie są dla nich poszukiwane domy tymczasowe i stałe. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia.

(fot. Pogotowie dla Zwierząt)

Komentarze wyłączone