Czwartek, 23 września 202123/09/2021

Poszukiwania 11-latki. Matka wysłała ją do osiedlowego sklepu, dziewczynka zaginęła

Matka 11-latki poprosiła córkę o zrobienie zakupów w osiedlowym sklepie. Gdy dziewczynka długo nie wracała, zrozpaczona kobieta zgłosiła jej zaginięcie na policję. Jak się okazało, 11-latka nie informując swoich opiekunów, postanowiła wybrać się w samotną podróż do Czarnobyla na Ukrainie.

W miniony piątek 23 lipca około godziny 12:00 na VI Komisariat Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zgłosiła się zrozpaczona matka 11-letniej dziewczynki. Kobieta poinformowała policjantów, że córka, którą wysłała do pobliskiego sklepu od kilku godzin nie wraca.

Sprawa została potraktowana priorytetowo ze względu na wiek małoletniej i związaną z tym realną obawę, że dziewczynce mogło się coś stać. Stróże prawa analizując zebrane informacje i przeglądając zapisy monitoringu miejskiego, szybko ustalili taksówkarza, który zabrał dziewczynkę z okolic miejsca jej zamieszkania.

Jak ustalono 11-latka wysiadła na Dworcu Łódź-Fabryczna i wsiadała do pociągu relacji Łódź-Katowice. Funkcjonariusze wiedząc, o której godzinie pociąg zatrzyma się w podłódzkich Koluszkach poprosili policjantów z tej jednostki o pomoc.

Ostatecznie, dziewczynka została odnaleziona na dworcu kolejowym w Koluszkach. Po przewiezieniu do Łodzi, 11-latka spytana o powód samowolnego oddalenia z domu stwierdziła, że jest miłośniczką historii i planowała zrealizować długo planowaną wycieczkę do Czarnobyla na Ukrainie.

(fot. pixabay.com, źródło Policja Łódzka)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone