Niedziela, 26 czerwca 202226/06/2022

21-latek przewożąc ciekły azot zasłabł za kierownicą. Policjanci wybili szybę [zdjęcia]

Zdecydowana reakcja kwidzyńskich policjantów przyczyniła się do uratowania życia 21-letniemu mężczyźnie, który przewożąc ciekły azot zasłabł za kierownicą. Okazało się, że kierowca samochodu dostawczego stracił przytomność. Policjanci wybili szybę w samochodzie i udzielili pomocy mężczyźnie. 21-latek trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 18 maja br., przed godziną 16:00, na Rondzie Solidarności w Kwidzynie. Dzielnicowy w trakcie patrolu pełnionego wspólnie z funkcjonariuszem WOT zauważył samochód dostawczy, który blokował przejazd na skrzyżowaniu ulic Toruńskiej i Grudziądzkiej. Po chwili auto zaczęło się staczać na auta stojące tuż za nim.

Funkcjonariusz podszedł do auta od strony kierowcy i próbował otworzyć drzwi, ale były zablokowane, kierowca nie reagował na pukanie w okno i próbę otwarcia drzwi. Kierujący siedział za kierownicą, ale nie było z nim żadnego kontaktu.

Policjanci wybili szybę w aucie i dostali się do środka. Funkcjonariusze wyłączyli silnik, wyjęli mężczyznę z samochodu, sprawdzili jego funkcje życiowe i udzieli mu pierwszej pomocy. Mężczyzna odzyskał przytomność. 21-latek został przewieziony do szpitala.

(fot. Policja Pomorska, źródło Policja Pomorska)

Komentarze wyłączone