Czwartek, 01 czerwca 202301/06/2023

Tragiczny wypadek z udziałem Ukraińców, nie żyje 22-latka. Kierowca busa był pijany ZDJĘCIA

Dzisiejszej nocy, na jednej z ulic Oświęcimia bus wypadł z jezdni i wpadł do zbiornika wodnego. Zginęła 22-letnia kobieta. Jak się okazało, kierowca busa był pijany.

O godzinie 1.40 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Oświęcimiu na ulicy Szpitalnej. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu śledczy, 41-letni obywatel Ukrainy kierując samochodem marki Opel Vivaro podczas panującej mgły, na łuku drogi wypadł z jezdni, po czym wpadł do zbiornika wodnego Kruki.

Pojazdem podróżowało troje obywateli Ukrainy. Z pojazdu o własnych siłach wydostało się dwóch mężczyzn tj. 41-letni kierowca oraz 19-letni pasażer, natomiast zdarzenia nie przeżyła 22-letnia kobieta, którą nieprzytomną wyłowiono ze zbiornika wodnego.

Na miejscu przez kilka godzin pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. Zwłoki kobiety decyzją prokuratora zostały zabezpieczone do sekcji, która wykaże bezpośrednią przyczynę zgonu. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do oświęcimskiej komendy Policji. Badanie stanu trzeźwości 41-latka wykazało 1,4 promila alkoholu. Aktualnie w tej sprawie prowadzone są dalsze czynności śledcze mające na celu ustalić wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia.


(fot. Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska)

Jeden komentarz

  1. Ci turyści wojenni niech rozbijają się u siebie.Im już dziękujemy,niech wracają do siebie.