Sobota, 06 marca 202106/03/2021

Pseudokibice zatrzymani za brutalne pobicie. W mieszkaniu broń, narkotyki i gotówka w różnych walutach [zdjęcia, wideo]

Pięciu pseudokibiców jednej ze śląskich drużyn zostało zatrzymanych przez policjantów. Napastnicy brutalnie pobili dwóch mężczyzn i kobietę. W mieszkaniach podejrzanych kryminalni znaleźli broń, narkotyki, amunicję, biżuterię i gotówkę w różnych walutach.

W październiku ubiegłego roku w jednym z lokali przy ul.Wolności doszło do brutalnego pobicia małżeństwa z Chorzowa oraz mężczyzny ze Świętochłowic. Sprawą zajęli się śledczy. Sprawcami tego przestępstwa okazali się pseudokibice jednego ze śląskich klubów.

Wczoraj o 6 rano kryminalni z Chorzowa wspierani przez policjantów z Wydziału d/s Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców oraz policyjnych kontrterrorystów z Katowic i Opola, weszli jednocześnie do 5 mieszkań na terenie Chorzowa i miast ościennych, gdzie zatrzymali podejrzanych.

W trakcie przeszukań policjanci ujawnili narkotyki, przedmioty przypominające broń, ponad 600 sztuk amunicji, materiały pirotechniczne prawie 40 opakowań środków chemicznych przypominających leki, znaczne ilości gotówki zarówno w walucie polskiej, jak i obcej oraz biżuterię. Mężczyźni w wieku od 26 do 40 lat usłyszeli już zarzuty, decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem.

(fot. wideo Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone