Poniedziałek, 04 lipca 202204/07/2022

W garażu miał ponad pół tony nielegalnego tytoniu. Policja zatrzymała 30-latka [zdjęcia, wideo]

Mundurowi z Bydgoszczy zabezpieczyli ponad 650 kg nielegalnego tytoniu. Do sprawy zatrzymano 30-letniego mężczyznę. W jego garażu funkcjonariusze zabezpieczyli też nielegalny spirytus. Podejrzany usłyszał już zarzut.


Policjanci z wydziału narkotykowego bydgoskiej komendy uzyskali informację, że jeden z mieszkańców Bydgoszczy może posiadać niedozwolone środki odurzające oraz duże ilości nielegalnego tytoniu.

W poniedziałek, 18 maja policjantami z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcji bydgoskiej komendy namierzyli na ulicy Żmudzkiej typowaną przez nich osobę. Mężczyzna szedł z torbą na ramieniu. Funkcjonariusze wylegitymowali go.

Okazało się, że w torbie miał worki strunowe z tytoniem. Razem z 30-latkiem udali się do wynajmowanego przez niego garażu. Tam ujawnili kartony oraz worki z tytoniem, butelki ze spirytusem, dwie wagi towarowe oraz wagę elektroniczną. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 650 kg tytoniu. 30-latek został zatrzymany i dowieziony do komisariatu.

Śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut przestępstwa z kodeksu karnego skarbowego, za który grozi do 3 lat więzienia. Policjanci wstępnie oszacowali, że działanie mężczyzny naraziło Skarb Państwa na straty w wysokości blisko 700 tysięcy złotych.

(fot. Policja Kujawsko-Pomorska, źródło Policja Kujawsko-Pomorska)

Komentarze wyłączone