Sobota, 02 lipca 202202/07/2022

Nie żyje 5-letnia dziewczynka. Matka dziecka usłyszała zarzut zabójstwa

21 maja policja została powiadomiona o śmierci 5-letniego dziecka w miejscowości Zagórze w pow. chrzanowskim w Małopolsce. Zwłoki 5-latki ujawniła jej babcia. O zbrodnię podejrzana jest matka dziecka. Kobieta usłyszała zarzut zabójstwa swojej córki.

Tragedia rozegrała się w jednym z domów w gminie Babice w woj. małopolskim. Zwłoki 5-letniej dziewczynka znalazła jej babcia.

Na miejscu zostały przeprowadzone czynności przez prokuratora, biegłego lekarza sądowego oraz technika Policji z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Zabezpieczono ślady kryminalistyczne. Ciało zmarłej dziewczynki przekazano do Zakładu Medycyny Sądowej celem przeprowadzenia sekcji.

Matka dziewczynki została zatrzymana procesowo, z uwagi jednak na obrażenia ciała (liczne rany na rękach i nogach, a także ranę kłutą brzucha), została przewieziona szpitala. Została jej pobrana krew na zawartość alkoholu lub substancji odurzających we krwi.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 23 maja br. 41-latce zarzutu zabójstwa.  Grozi jej nawet dożywotna kara pozbawienia wolności.   

(fot. Policja, źródło Policja Małopolska)

Komentarze wyłączone