Poniedziałek, 28 listopada 202228/11/2022

Pseudokibice rzucali w policjantów kamieniami i butelkami. Zatrzymano 23 osoby (zdjęcia)

Policjanci zabezpieczający wczorajszy mecz III Ligii piłki nożnej w Bytomiu zatrzymali 22 pseudokibiców Ruchu Chorzów i 1 pseudokibica Polonii Bytom, którzy brali czynny udział w zbiegowisku przed stadionem, a część z nich dopuściła się czynnej napaści na policjantów i ich znieważenia.

Wczoraj w Bytomiu-Szombierkach odbył się mecz III Ligii piłki nożnej pomiędzy drużynami Polonii Bytom, a Ruchu Chorzów. Wydarzenie zabezpieczało ponad 250 policjantów, w tym policja konna. 

Na stadionie przebywało około 700 kibiców Polonii Bytom. Natomiast przed obiektem zebrało się około 2500 kibiców Ruchu Chorzów, którzy wiedzieli wcześniej, że nie zdołają wejść na obiekt sportowy, ponieważ organizator meczu poinformował o tym, że spotkanie odbędzie się bez udziału kibiców drużyny gości.

Niestety część z zebranych przed stadionem osób próbowała wywołać konflikt z zabezpieczającymi wydarzenie sportowe policjantami.

Pod koniec drugiej połowy meczu pseudokibice Ruchu Chorzów zaczęli szarpać za oddzielające ich od policjantów ogrodzenie, jednocześnie kierując wobec nich wulgarne słowa. Następnie pseudokibice obrzucili policjantów kamieniami, butelkami i innymi niebezpiecznymi przedmiotami.

W związku z narastającą agresją pseudokibiców mundurowi użyli środków przymusu bezpośredniego w postaci ręcznych miotaczy gazu, pałek służbowych, granatów hukowych oraz armatki wodnej. Policjanci oddali także strzały ostrzegawcze przy wykorzystaniu amunicji niepenetracyjnej. Dopiero wtedy pseudokibice zaczęli wycofywać się w kierunku parkingów jednego z centrów handlowych. Aby nie dopuścić do zniszczenia mienia, asystowali im mundurowi.

Policjanci zatrzymali w sumie 22 pseudokibiców Ruchu Chorzów i 1 pseudokibica Polonii Bytom. Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 17 do 44 lat, mieszkańcy m.in. Chorzowa i Rudy Śląskiej oraz innych miast w woj. śląskim, małopolskim, dolnośląskim i wielkopolskim, a także 18-letnia kobieta z Bytomia.

Zatrzymane osoby trafiły do policyjnego aresztu. Pseudokibice Ruchu Chorzów wzięli czynny udział w zbiegowisku przed stadionem, a część z nich dopuściła się również czynnej napaści na policjantów i ich znieważenia. Ponadto dwaj pseudokibice napadli na kibica Polonii Bytom. Natomiast zatrzymana kobieta dopuściła się czynnej napaści na policjantów. O ich dalszym losie zadecyduje prokuratura i sąd.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone