Czwartek, 23 września 202123/09/2021

Zakażona koronawirusem kobieta poszła na zakupy. 52-latka trafiła do aresztu [foto]

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się 52-latka z Warszawy, która zlekceważyła obowiązek izolacji domowej i wyszła na zakupy. Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu kobiety. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek 52-letnia kobieta wiedząc, że jest zakażona koronawirusem, ryzykując tym samym zdrowie i życie innych, wyszła z mieszkania i udała się na zakupy do jednego z warzywniaków.

Wracając bez maseczki na twarzy, przed wejściem do budynku kobieta natknęła się na policyjny patrol kontrolujący osoby będące na kwarantannie i w izolacji domowej.

Policjant poprzez domofon próbował skontaktować się z jedną z takich osób. Nikt nie podnosił słuchawki, więc funkcjonariusz spytał 52-latki czy jest może jej sąsiadką i czy nie wie co się z nią dzieje.

Kobieta stwierdziła, że zna osobę, o którą pyta policjant, i że nie odbiera bo pewnie się kąpie. Policjanta zaintrygowała ta odpowiedź więc poprosił 52-latkę o okazanie dokumentu tożsamości. Wtedy usłyszał…”no dobra, macie mnie”.

Okazało się, że to 52-latka była tą osobą, którą przyszli skontrolować policjanci. Kobieta została zatrzymana i usłyszała zarzut narażenia osoby na zakażenie chorobą zagrażającą jej zdrowiu i życiu. Grozi za to do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd w celu izolacji podjął już decyzję o jej tymczasowym aresztowniu do 28 czerwca. Policjant, który miał kontakt z 52-latką wprost z interwencji trafił na przymusową, 14 dniową kwarantannę.

(fot. KRP I Śródmieście, źródło KRP I Śródmieście)

Komentarze wyłączone