Środa, 24 lutego 202124/02/2021

Staranował stację rowerów miejskich i dachował. Prawo jazdy miał od kilku miesięcy [zdjęcia]

25-latek kierujący chevroletem uderzył w drzewo, a następnie staranował miejską wypożyczalnię rowerów. Młody kierowca może mówić o dużym szczęściu, gdyż wyszedł ze zdarzenia bez szwanku. Jak się okazało prawo jazdy miał zaledwie od kilku miesięcy.

O dużym szczęściu może mówić kierujący chevroletem, który w niedzielę wieczorem zakończył swoją jazdę na miejskiej wypożyczalni rowerów na ulicy Mysłowickiej w Siemianowicach Śląskich.

Samochód w wyniku zdarzenia został poważnie zniszczony. Pomimo tak groźnie wyglądających uszkodzeń, kierowca wyszedł z niego o własnych siłach. Został przebadany przez załogę karetki pogotowia, jednak nie wymagał pomocy medycznej.

Stróże prawa zbadali stan trzeźwości kierującego. 25-latek był trzeźwy. Jak się okazało kierujący prawo jazdy posiadał zaledwie od kilku miesięcy. Ponadto ogumienie w samochodzie było w bardzo złym stanie, a chevrolet nie miał aktualnych badań technicznych.

Na szczęście zakończyło się jedynie na zniszczeniu mienia. 25-latek został ukarany mandatami karnymi oraz poniesie koszty za zniszczenia miejskiej wypożyczalni rowerowej i infrastruktury drogowej.

(fot. KMP w Siemianowicach Śląskich, źródło KMP w Siemianowicach Śląskich)

Komentarze wyłączone