Środa, 14 kwietnia 202114/04/2021

Brutalny rozbój w Warszawie. Ofiara straciła palec [zdjęcia]

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który zaatakował przechodnia w centrum Warszawy. Napastnik kopał ofiarę i bił pięściami po całym ciele. Na koniec kilkakrotnie uderzył tasakiem w głowę, na skutek czego mężczyzna doznał rozległych obrażeń i stracił palec.

Do ataku doszło kilka dni temu w nocy przy ulicy Emilii Plater w Warszawie. Jak wynika z relacji pokrzywdzonego, nieznany mu mężczyzna rzucił się na niego, kiedy ten szedł chodnikiem. Napastnik przewrócił go na ziemię, następnie zaczął kopać i bić pięściami po całym ciele, chcąc zabrać mu zegarek i telefon.

W pewnym momencie 29-latek wyciągnął z plecaka tasak do mięsa i zaczął  nim uderzać w głowę swoją ofiarę. Mężczyzna chroniąc głowę przed poważniejszymi obrażeniami stracił mały palec u lewej dłoni. Sprawca uciekł, a przypadkowa osoba wezwała na miejsce policję.

Policjanci udzielili mężczyźnie pomocy i zabezpieczyli do transportu amputowany palec. Wezwali także na miejsce pogotowie ratunkowe i rozpoczęli poszukiwania napastnika.

Dwa dni po zdarzeniu mundurowym udało się zatrzymać 29-latka podejrzanego o popełnienie przestępstwa. Wywiadowcy odzyskali także wszystkie utracone przez pokrzywdzonego przedmioty i zabezpieczyli pozostałe, które miał przy sobie, w tym również tasak.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia 29-latkowi grozi teraz do 12 lat pozbawienia wolności.  

(fot. KRP I – Śródmieście, źródło KRP I – Śródmieście)

Komentarze wyłączone