Wtorek, 22 czerwca 202122/06/2021

Zderzenie trzech pojazdów. 10 osób rannych, na miejscu trwa akcja ratunkowa AKTUALIZACJA [zdjęcia]

W niedzielę po południu doszło do poważnego wypadku na drodze wojewódzkiej nr 186 na trasie z Kwilcza do Sierakowa w woj. wielkopolskim. Zderzyły się tam trzy pojazdy. Jak wynika ze wstępnych informacji poszkodowanych jest 10 osób. Na miejscu trwa akcja ratunkowa.

Do poważnego wypadku doszło w niedzielę, 7 czerwca, na wysokości miejscowości Grobia w powiecie międzychodzkim. Zderzyły się trzy samochody. Jak wynika ze wstępnych informacji poszkodowanych jest 10 osób, w tym kobieta w ciąży.

Na miejscu trwa akcja ratunkowa, do której zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Droga w rejonie zdarzenia jest całkowicie zablokowana.

AKTUALIZACJA:

Policjanci ustalili, że 20-letni kierowca volkswagena golfa, mieszkaniec gminy Kwilcz, jadąc w kierunku Sierakowa, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków ruchu i podczas pokonywania zakrętu w stronę miejscowości Grobia zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku volkswagenem, a następnie uderzył w stojącego przodem w kierunku Kwilcza nissana.

Volkswagen golf koziołkując przez kilkadziesiąt metrów uderzył w drzewo, przewracając je. 20-letni kierowca golfa w wyniku zdarzenia zakleszczony w rozbitym pojeździe. Strażacy uwalniali go przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Na miejscu interweniował śmigłowiec LPR.

Młody, z rocznym stażem kierowca oraz czterech innych podróżnych zostało przetransportowanych do szpitala. Czterem innym osobom udzielono pomocy medycznej na miejscu.

Policyjny technik przeprowadził oględziny, zabezpieczając dowody i ślady. Czynności pod nadzorem prokuratora z Szamotuł prowadzą śledczy z Międzychodu.

(fot. KPP w Międzychodzie, OSP w Sierakowie, źródło KPP w Międzychodzie)

Komentarze wyłączone