Piątek, 05 marca 202105/03/2021

Potrącenie 6-latka. Dziecko walczy o życie w szpitalu [foto[

Do wypadku doszło w środę, 10 czerwca w Sosnowcu. Niespełna 6-letni chłopiec jadący rowerem został potrącony przez samochód dostawczy. Dziecko w stanie ciężkim przetransportowano śmigłowcem LPR do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 17 na skrzyżowaniu ulic Łukasiewicza i Sławkowskiej w sosnowieckiej dzielnicy Porąbka. Niespełna 6-letni chłopiec jechał rowerem wraz z dwójką osób dorosłych (w tym jego matką) i innym dzieckiem.

Chłopiec nagle znalazł się pod kołami samochodu

Jak wstępnie ustalili policjanci, do zderzenia doszło kiedy grupa rowerzystów wyjeżdżała z ulicy Sławkowskiej w ulicę Łukasiewicza. Wówczas, jak wynika z relacji świadków, chłopiec wykonał gwałtowny manewr, na skutek którego znalazł się tuż przed nadjeżdżającym samochodem dostawczym. 

Dziecko walczy o życie w szpitalu

Chłopca w stanie ciężkim śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał do szpitala. Lekarze określają jego stan jako ciężki. Kierujący samochodem dostawczym

Kierowca jechał przepisowo

21-letni mężczyzna był trzeźwy. Ze wstępnych ustaleń (w tym relacji bezpośrednich świadków zdarzenia) nie wynika, żeby samochód dostawczy poruszał się z nadmierną prędkością.

Szczegółowe okoliczności są ustalane w toku prowadzonego śledztwa.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone