Piątek, 17 września 202117/09/2021

4-latek w samej bieliźnie spacerował po mieście. Pijani rodzice spali w domu

Pozbawiony opieki 4-latek spacerował po mieście ubrany jedynie w bieliznę. Jak się okazało rodzice dziecka spali nietrzeźwi w domu.

Informację o chłopcu, który tylko w koszulce i bieliźnie biega w okolicach skrzyżowania ul. Mazurskiej z ul. Sikorskiego w Kętrzynie przekazał policjantom w czwartek (11.06.2020) parę minut przed godz. 17:00 dzielnicowy, który przebywał tam w czasie wolnym od służby.

Chłopiec był zdezorientowany i wystraszony, nie potrafił wskazać gdzie mieszka.

Dzielnicowy zaniepokoił się, że tak małe dziecko ubrane praktycznie w samą bieliznę porusza się bez rodziców. Policjanci zaczęli ustalać miejsce zamieszkania dziecka. Jak się okazało, 4-latkiem miała opiekować się starsza siostra, kiedy to rodzice malca ucinali sobie drzemkę po wypiciu znacznej ilości alkoholu.

Chłopiec miał wykorzystać nieobecność opiekuna i samowolnie oddalić się z mieszkania. Po dłuższym czasie od interwencji do jednostki policji zgłosił się 45-letni ojciec dziecka.

Mężczyzna tłumaczył policjantom, że pił alkohol wraz z matką dziecka, po czym oboje poszli spać i był przekonany, że syn jest pod opieką starszej siostry. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że 45-latek jest pijany. Badanie wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie. 42-letnia matka chłopca, która również dotarła do komendy, również miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Chłopiec został przekazany pod opiekę pełnoletniej siostry. O zdarzeniu zostanie poinformowany sąd rodzinny i nieletnich. Także dzielnicowi będą monitorować sytuację rodzinną.

(fot. pixabay.com, źródło Policja Warmińsko-Mazurska)

Komentarze wyłączone