Piątek, 23 lutego 202423/02/2024

Groził aptekarce siekierą i ukradł utarg ZDJĘCIA

Na trzy miesiące do aresztu trafił 42-latek, który groził aptekarce siekierą, następie ukradł utarg i uciekł. Mężczyzna został zatrzymany kilka godzin po zdarzeniu. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi mu kara do 20 lat pozbawienia wolności.

Do jednej z aptek na terenie Kozienic w woj. mazowieckim wszedł zamaskowany mężczyzna z siekierą, który grożąc aptekarce, żądał wydania pieniędzy. Kobieta, chcąc uchronić swoje życie, wydała przestępcy pieniądze. Gdy ten zajęty był zabieraniem z kasy gotówki, kobieta wykorzystała moment jego nieuwagi i wybiegła z apteki. Uciekając, wzywała pomoc i policję. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia tylnym wyjściem.

Kozieniccy policjanci podjęli szerokie działania, celem ustalenia i zatrzymania sprawcy.

– Do działań został skierowany pies tropiący z KMP w Radomiu, który odnalazł porzuconą w lesie odzież oraz narzędzia, które mogły posłużyć sprawcy przy dokonywaniu rozboju. Już w niemal cztery godziny od zdarzenia policjanci dzięki swoim ustaleniom zatrzymali podejrzanego o ten czyn mężczyznę, który ukrywał się w piwnicy jednego z bloków na terenie Kozienic – przekazała podkom. Ilona Tarczyńska z KPP w Kozienicach.

Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie, a 42-latek trafił tego samego dnia do policyjnego aresztu.

Sąd Rejonowy w Kozienicach na wniosek policji i prokuratury Rejonowej w Kozienicach zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Teraz 42-latkowi grozi do 20 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Mazowiecka, źródło Policja Mazowiecka)