Czwartek, 17 czerwca 202117/06/2021

Szczątki martwych zwierząt były porozrzucane po całym mieszkaniu (zdjęcia)

Mieszkanka Chrzanowa poinformowała policję o fetorze wydobywającym się spod drzwi jednego z mieszkań kamienicy, w której mieszka. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariuszom ukazał się przerażający widok niezliczonej ilości szczątków martwych zwierząt. 67-letnia kobieta usłyszała już zarzuty.

W niedzielę 9 sierpnia około godz.15, do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie dodzwoniła się jedna z mieszkanek, która poinformowała, że w kamienicy, w której mieszka, spod drzwi mieszkania sąsiadki wydobywa nieprzyjemny zapach.

Fetor czuć było już na parterze

Kobietę niepokoiła również kompletna cisza w mieszkaniu powyżej choć wcześniej dochodziły stamtąd głosy ludzkie oraz szczekanie psów. Patrol, który pojawił się na miejscu, potwierdził dyżurnemu fakt unoszącego się nieprzyjemnego zapachu już na parterze kamienicy. Po chwili, na miejscu pojawili się strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Chrzanowa, którzy siłowo otworzyli mieszkanie.

Niezliczone szczątki martwych zwierząt

Po całym mieszkaniu porozrzucane były szczątki martwych zwierząt, sierść oraz kości, których ilościowo nie dało się zliczyć. Odnaleziono jednego żywego psa, który natychmiast został stamtąd zabrany. Pod wskazany adres przybył również prokurator Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie oraz lekarz weterynarii. Z uwagi, na to że w miejscu interwencji nikogo nie zastano, policjanci ustalili i udali się pod kolejny adres, pod którym mogła przebywać właścicielka mieszkania w kamienicy.

19 psów i 60 kotów w żyło w dramatycznych warunkach

Widok, który tam zastali niczym się nie różnił od tego z mieszkania. W domu porozrzucana była sierść i kości niezidentyfikowanych zwierząt. Policjanci ujawnili także 19 żywych psów i przeszło 60 żywych kotów, przetrzymywanych w nieodpowiednich warunkach bytowych.

Zakaz zbliżania się do zwierząt

W związku z całą sytuacją do sprawy została zatrzymana 67 -letnia kobieta, która wczoraj usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzętami, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto prokurator zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci zakazu zbliżania się i opiekowania zwierzętami.

(fot. Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska)

Komentarze wyłączone