Wtorek, 02 marca 202102/03/2021

Szukali paralotniarza, który miał spaść na ziemię. Znaleźli pluszowego misia [foto]

Policjanci z Człuchowa na Pomorzu otrzymali zgłoszenie, że w okolicy Debrzna paralotniarz spadł na ziemię. Wspólnie ze strażakami funkcjonariusze sprawdzili teren gdzie mogło dojść do zdarzenia. Zamiast paralotniarza znaleźli… pluszowego misia z balonami.

W niedzielę około godziny 20.30 policjanci w Człuchowie zostali powiadomieni przez mieszkańca Debrzna, że na niebie znajduje się paralotniarz, który pikuje w dół i wszystko wskazuje na to, że najprawdopodobniej stracił panowanie nad paralotnią i spadł. Mężczyzna dodał, że obserwował zdarzenie pod słońce i nie potrafił podać żadnych dodatkowych szczegółów.

Policjanci natychmiast udali się we wskazany rejon. Do poszukiwań dołączyli policjanci z powiatu złotowskiego, strażacy OSP w Debrznie oraz śmigłowiec wyposażony w kamerę termowizyjną. Policjanci skontaktowali się również z firmą z Torunia, która w tym dniu organizowała w tym rejonie skoki spadochronowe, jednak zakończyły się one około godziny 15.00. Otrzymali również informację, od przedstawiciela tej firmy, znającym tematykę paralotniarstwa, że jest to sport zespołowy i w tych warunkach nie ma możliwości uprawiania go indywidualnie.

Po północy zakończono poszukiwania. Zamiast paralotniarza funkcjonariusze znaleźli we wskazanym rejonie jedynie zespół balonów okolicznościowych częściowo wypełniony gazem, do którego przywiązany był pluszowy miś.

Wszystko wskazuje na to, że to właśnie balony widział zgłaszający. Nikt także nie zgłosił zaginięcia paralotniarza.  

(fot. Policja Pomorska, źródło Policja Pomorska)

Komentarze wyłączone