Wtorek, 22 czerwca 202122/06/2021

Była tak pijana, że na alkomacie zabrakło skali

Policjanci zatrzymali 31-letnią kierującą hyundaiem, która jechała wężykiem. Jak się okazało, kobieta była tak pijana, że na urządzeniu zabrakło skali. Wynik wskazał maksymalny pomiar 4 promili alkoholu w organizmie.

Policjant z wydziału kryminalnego, w poniedziałek, 15 czerwca przed godziną 14.00, jadąc na służbę, na ulicy Piotrkowskiej w Opocznie zauważył samochód osobowy hyundai, którego kierowca nie mógł utrzymać toru jazdy. Pojazd poruszał się wężykiem.

Funkcjonariusz podjął decyzję o jak najszybszym zmuszeniu kierowcy do zatrzymania. Podejrzewał, że albo kierowca źle się poczuł albo jest nietrzeźwy.

Przez chwilę jechał za nim. Nieoczekiwanie hyundai zjechał na pobocze. Wtedy policjant podbiegł do auta.

Za kierownicą siedziała kobieta. Od kierującej była wyczuwalna silna woń alkoholu. Policjant wezwał na miejsce funkcjonariuszy drogówki.

Podczas badania trzeźwości mundurowi nie kryli zdziwienia, gdyż jak się okazało 31-latka była tak pijana, że na urządzeniu zabrakło skali. Wynik wskazał maksymalny pomiar 4 promili alkoholu w organizmie. Potwierdziło to także drugie badanie wykonane na urządzeniu stacjonarnym już w jednostce policji.

31-letnia mieszkanka gminy Aleksandrów w powiecie piotrkowskim straciła już prawo jazdy. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja, źródło KWP w Łodzi)

Komentarze wyłączone