Niedziela, 10 grudnia 202310/12/2023

12-latka uratowała mamę, która straciła przytomność. Mała bohaterka odebrała gratulacje od komendanta ZDJĘCIA

Znajomością numerów alarmowych i procedur niesienia pomocy wykazała się 12-letnia Nikola z Buska – Zdroju w woj. świętokrzyskim. Dziewczynka zadzwoniła na numer 112, po tym jak jej mama zasłabła i straciła przytomność. Dzięki szybkiej reakcji dziecka, kobieta na czas trafiła pod opiekę medyków.

Niezwykłym opanowaniem w chwili zagrożenia wykazała się 12-letnia mieszkanka Buska – Zdroju. Po tym jak w poniedziałek wieczorem matka dziewczynki zasłabła i straciła przytomność, 12-latka natychmiast zadzwoniła na numer alarmowy 112.

– W mieszkaniu wraz z dziewczynką znajdował się jej 5 letni brat. Poszkodowana dzięki udzieleniu pomocy przez 12-letnią córkę odzyskała przytomność. Przybyli na miejsce mundurowi nie dopuścili do tego, by kobieta utraciła przytomność, utrzymywali z nią kontakt słowny i monitorowali jej czynności życiowe do czasu przyjazdu pogotowia – przekazała policja.

Interweniujący policjanci przekazali dziewczynkę oraz jej młodszego brata pod opiekę rodzinie. 38-letnia mieszkanka Buska – Zdroju pozostała na badania w szpitalu, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Komendant Powiatowy Policji w Busku – Zdroju podinsp. Marcin Chatys wraz z Pierwszym Zastępcą Komendanta Powiatowego w Busku – Zdroju nadkom. Arturem Pietras, będąc pod wrażeniem szybkiej reakcji 12-latki, a także jej niebywałej odpowiedzialności i opanowania uhonorowali młodą bohaterkę. Dziewczynka otrzymała list gratulacyjne oraz symboliczne prezenty i wraz z bratem mogła zwiedzić buską komendę.

(fot. KPP Busko-Zdrój, źródło KPP Busko-Zdrój)

Jeden komentarz

  1. Fafelka (okrągła)

    Od 12-latki można spodziewać się myślenia, choć nie u wszystkich…