Czwartek, 23 września 202123/09/2021

Umówił się z 13-latką. Na spotkanie przyszli policjanci [zdjęcia]

Katowiccy policjanci zatrzymali podejrzanego o chęć nawiązania kontaktu seksualnego z osobą małoletnią. Mężczyzna myśląc, że umówił się z 13-latką, tak naprawdę kontaktował się z osobą dorosłą. Gdy przyjechał na spotkanie, został zatrzymany przez mundurowych. Wobec zatrzymanego zastosowano policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe.

Funkcjonariusze zatrzymali 33-letniego mężczyznę, podejrzanego o chęć nawiązania kontaktu seksualnego z osobą poniżej 15 roku życia. Do zatrzymania doszło w katowickiej dzielnicy Nikiszowiec, gdzie mężczyzna umówił się na spotkanie z 13-letnią dziewczynką.  

33-latek za pośrednictwem komunikatora internetowego namawiał dziewczynkę do poddania się innym czynnościom seksualnym. Nie wiedział jednak, że tak naprawdę kontaktował się z osobą dorosłą. Dzięki czujności mieszkańca Wrocławia, który poinformował o sytuacji katowickich policjantów, stróże prawa zatrzymali mężczyznę w chwili przyjazdu na umówione spotkanie.

Podejrzany został osadzony w policyjnym areszcie. Na czas trwającego postępowania katowicka prokuratura zastosowała wobec niego dozór policyjny i poręczenie majątkowe w kwocie 5 tys. złotych. Czynności w tej sprawie trwają.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone