Środa, 23 czerwca 202123/06/2021

Zderzenie dwóch ciężarówek i autokaru na DK1. Na miejscu 4 śmigłowce LPR [zdjęcia]

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w czwartek, 2 lipca na drodze krajowej nr 1 w miejscowości Bogusławice w woj. śląskim. W wyniku zderzenia dwóch ciężarówek i autokaru rannych zostało 10 osób, w tym trzy ciężko.

Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że w ciężarowej cysternie przewożącej materiały sypkie, prawdopodobnie uszkodzeniu uległa opona, w wyniku czego kierujący utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w poprzedzający go autokar. Autobus z kolei uderzył w przyczepę jadącej przed nim ciężarówki, przewożącej materiały łatwopalne. Po zderzeniu pojazdy stanęły w płomieniach.

W wyniku zdarzenia trzy osoby zostały przetransportowane śmigłowcem do szpitali w Łodzi, Krakowie i Opolu, kolejne karetkami do szpitali w Częstochowie i Radomsku. Pozostałe osoby zostały przewiezione do pobliskiej szkoły, gdzie została im udzielona pierwsza pomoc medyczna i psychologiczna, a następnie zostali przewiezieni do szpitali w Częstochowie w celu dokładnej diagnostyki.

W akcji ratunkowej brały udział cztery śmigłowce LPR, a także ponad 100 strażaków i ok. 50 policjantów.

Okoliczności wypadku są ustalane w toku prowadzonego śledztwa.

(fot. OSP Mykanów, wideo GITD, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone