Piątek, 26 lutego 202126/02/2021

Uciekał BMW pod prąd. Uszkodził dwa radiowozy, czterech policjantów trafiło do szpitala [zdjęcia]

Policjanci prowadzili pościg za kierowcą BMW. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli i próbując uciec doprowadził do uszkodzenia dwóch radiowozów. Czterech policjantów trafiło do szpitala.

W nocy z piątku na sobotę, na terenie Ciechocinka policjanci podjęli interwencję wobec kierowcy BMW, który nie miał włączonych świateł.

Pomimo dawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli i podjął ucieczkę w stronę Włocławka.

Na ulicy Toruńskiej i Okrzei we Włocławku kierowca BMW jechał pod prąd i dopiero widząc blokadę przy ulicy Nowomiejskiej, skręcił w nią. Nie mogąc kontynuować jazdy skręcił jeszcze w ul. Południową, gdzie został zablokowany przez radiowóz. Próbując uniknąć zatrzymania uderzył w radiowóz, a cofając dokonał uszkodzenia drugiego pojazdu policyjnego.

Mundurowi zatrzymali mężczyznę, którym okazał się 30-letni mieszkaniec Ciechocinka. Badanie trzeźwości wykazało, że był trzeźwy, a pobrana krew wykaże, czy kierował pod wpływem środków psychoaktywnych.

W wyniku zderzenia czterech policjantów zostało poszkodowanych i trafiło do szpitala. 30-latek po badaniach w szpitalu trafił do policyjnej celi.

Kierowca BMW odpowie za czynną napaść na policjantów oraz niezatrzymanie się do kontroli. Może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Kujawsko-Pomorska, źródło Policja Kujawsko-Pomorska)

Komentarze wyłączone