Wtorek, 22 czerwca 202122/06/2021

Dusił matkę i ojca na oczach małych dzieci

Mundurowi zatrzymali mężczyznę podejrzanego m.in. o usiłowanie zabójstwa ojca oraz rozbój na matce. 37-latek został zatrzymany na gorącym uczynku przestępstwa podczas interwencji domowej. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Do zatrzymania doszło w katowickiej dzielnicy Józefowiec. W środku nocy policjanci otrzymali dramatyczne zgłoszenie dotyczące pijanego mężczyzny, który wtargnął do mieszkania swoich rodziców i ich zaatakował.

Agresor dusił ojca i matkę na oczach dzieci

Mężczyzna chciał ukraść pieniądze swojej matce, ale kiedy mu się przeciwstawiła, zaczął ją dusić. W obronie żony stanął ojciec agresora, niestety on również był duszony i stracił przytomność.

Cała sytuacja rozgrywała się na oczach małoletnich wnuków, dla których dziadkowie, po śmierci ich matki, stali się rodziną zastępczą.

37-latek został zatrzymany

Wywiadowcy z katowickiej komendy przerwali atak agresywnego 37-latka. Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku przestępstwa i osadzony w policyjnym areszcie, a pokrzywdzonym została udzielona pomoc medyczna.

Podejrzany o usiłowanie zabójstwa ojca był pijany

Badanie wskazało, że zatrzymany miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. W Prokuraturze Rejonowej Katowice-Północ mężczyźnie przedstawiono zarzuty usiłowania zabójstwa, rozboju, kierowania gróźb karalnych, uszkodzenia ciała, zniszczenie mienia i wpływania na zeznania świadka.

Recydywiście grozi dożywocie

Mężczyzna dopuścił się tych czynów w warunkach recydywy. Na wniosek śledczych katowicki sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

(fot. KMP w Katowicach, źródło KMP w Katowicach)

Komentarze wyłączone