Piątek, 07 maja 202107/05/2021

Usiłował zabić swoją babcię. 25-latkowi grozi dożywocie

Policjanci z Jarosławia na Podkarpaciu zatrzymali 25-latka, który zaatakował swoją babcię raniąc ją nożem, po czym uciekł. Kobieta z poważnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę po godz. 14, dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie Jarosławia, kobieta została ugodzona nożem. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze. 71-latka trafiła do szpitala. Policjanci ustalili, że tego czynu mógł dopuścić się wnuk seniorki, który po zranieniu jej nożem, uciekł z mieszkania.

Policjanci zajęli się poszukiwaniem sprawcy. Po około dwóch godzinach od zgłoszenia, zatrzymali młodego mężczyznę na terenie miasta. 25-latek został przewieziony do policyjnego aresztu. Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu usiłowania zabójstwa babci.

Sąd Rejonowy w Jarosławiu na wniosek prokuratora oraz śledczych, zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za usiłowanie zabójstwa 25-latkowi grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat więzienia, albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(fot. KPP Jarosław, źródło KPP Jarosław)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone