Wtorek, 28 marca 202328/03/2023

Zabił swoją babcię, uderzając kobietę 11 razy w głowę

W jednym z mieszkań bloku przy ul. Klonowej w Przasnyszu w woj. mazowieckim znaleziono zwłoki starszej kobiety z poważnymi obrażeniami głowy. Do sprawy zatrzymano wnuka ofiary. Mężczyźnie przedstawiono zarzut zabójstwa swojej babci. Grozi mu dożywocie.

W dniu 7 sierpnia br. około godz. 19.45 dyżurny KPP w Przasnyszu został powiadomiony o ujawnieniu zwłok starszej kobiety ul. Klonowej. Zawiadamiającym był mężczyzna, który tego dnia razem z wnukiem ofiary spożywał alkohol. Podczas rozmowy wnuk przyznał się do zabójstwa babki.

Zwłoki zostały znalezione na podłodze mieszkania. Na ciele kobiety ujawniono 11 ran tłuczonych głowy. W mieszkaniu znaleziono m.in. kostkę granitową, która została wytypowana jako potencjalne narzędzie zbrodni.

– Przeprowadzono sekcję zwłok kobiety. Lekarz patomorfolog stwierdził na ciele denatki rany tłuczone głowy z rozfragmentowaniem kości sklepienia i podstawy czaszki, zmiażdżenie prawej półkuli mózgu oraz ranę tłuczoną prawej małżowiny usznej. Bezpośrednią przyczyną śmierci była ostra niewydolność mózgu w przebiegu głębokiego zranienia – poinformowała Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

Wnukowi kobiety przedstawiono zarzut zabójstwa babci. Wobec podejrzanego został zastosowany izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(fot. Policja, źrodło Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce)

Komentarze wyłączone