Wtorek, 11 maja 202111/05/2021

Chciał ukraść i zniszczył auto, bo „nie lubi cwaniaków z BMW”

32-latek próbował ukraść auto, a następnie uszkodził je, ponieważ jak przekazał policjantom – „nie lubi cwaniaków z BMW”, a zniszczył auto, bo go „nosiło”. Teraz grozi mu kara nawet do 18 miesięcy pozbawienia wolności.

Suscy policjanci zostali poinformowani o usiłowaniu kradzieży samochodu. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że znany im z wcześniejszych interwencji 32-latek podszedł do pokrzywdzonego i próbował mu zabrać samochód.

Dzięki reakcji świadków, plan mężczyzny nie doszedł do skutku, co bardzo go zdenerwowało i za pomocą potłuczonej butelki uszkodził auto. W trakcie interwencji groził pokrzywdzonym oraz przez swoje zachowanie próbował zmusić funkcjonariuszy do zaniechania czynności służbowych.

Policjanci zatrzymali 32-latka. Mężczyzna oświadczył im, że „nie lubi cwaniaków z BMW” dlatego chciał je ukraść i zniszczył auto bo go „nosiło”. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów mieszkańcowi Zalewa, a sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt. 32-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

Kodeks karny za sam rozbój o charakterze chuligańskim przewiduje karę nawet do 18 miesięcy pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com, źródło KPP Iława)

2 komentarze

  1. 18 Miesięcy!!!!! A nie lat