Sobota, 24 września 202224/09/2022

Zwłoki matki i córki w domu w powiecie kłobuckim. Do ich śmierci mogły przyczynić się osoby trzecie ZDJĘCIA

Wczoraj w jednym z domów jednorodzinnych w Gruszewni (powiat kłobucki) ujawniono zwłoki dwóch kobiet (matki i córki). Na miejscu pracuje policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora. Śledczy ustalają przyczyny i okoliczności śmierci obu kobiet. Wstępne ustalenia wskazują, że do śmierci mogły przyczynić się osoby trzecie.

Wczoraj około godziny 17.40 oficer dyżurny kłobuckiej komendy za pośrednictwem wojewódzkiego centrum powiadamiania ratunkowego został poinformowany, że w jednym z domów jednorodzinnych w Gruszewni odnaleziono ciało kobiety. O zdarzeniu poinformowała rodzina kobiety. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów, którzy po przybyciu potwierdzili zgłoszenie.

– Stróże prawa w budynku, oprócz zwłok 48-letniej kobiety, ujawnili ciało jej 70-letniej matki.

Na miejscu od wczoraj pracują policyjni śledczy wraz z technikiem kryminalistyki. Pracę kryminalnych nadzoruje przybyły na miejsce prokurator z Prokuratury Rejonowej w Częstochowie. Śledczy ustalają przyczyny i okoliczności śmierci kobiet. Decyzją prokuratora zwłoki zostały zabezpieczone w celu przeprowadzenia sekcji, która pozwoli precyzyjnie ustalić czas i przyczynę śmierci – przekazała policja.

Kłobuckich policjantów wspierają kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, mundurowi z katowickiego oddziału prewencji, policyjni przewodnicy wraz z psami służbowymi oraz strażacy OSP.

Wstępne ustalenia wskazują, że do śmierci kobiet mogły przyczynić się osoby trzecie.

– Wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje pomocne w ustaleniu okoliczności zdarzenia, proszone są o kontakt z Policją pod numerem alarmowym 112. Gwarantujemy anonimowość – przekazała śląska policja.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone