Niedziela, 02 października 202202/10/2022

Potrącił trzy osoby na przejściu dla pieszych i uciekł. 23-latek był pijany WIDEO, ZDJĘCIA

Pijany 23-letni mieszkaniec powiatu wyszkowskiego potrącił na przejściu dla pieszych 3 osoby, a następnie chcąc uniknąć odpowiedzialności, odjechał z miejsca wypadku, nie udzielając poszkodowanym żadnej pomocy. Mężczyzna decyzją sądu trafił do aresztu. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Do poważnego zdarzenia drogowego doszło w nocy z soboty na niedzielę, chwilę przed godziną 3.00 na ul. Kościuszki  w Wyszkowie.

Wjechał w pieszych i uciekł

Oficer dyżurny wyszkowskich policjantów otrzymał zgłoszenie, że na oznakowanym i oświetlonym przejściu dla pieszych, nad którym emitowany jest  pomarańczowy sygnał ostrzegawczy, zostały potrącone trzy osoby. Poszkodowani doznali licznych obrażeń, a sprawca wypadku nie zatrzymując się, odjechał z miejsca zdarzenia.

Na miejsce zostały skierowane służby ratunkowe

Jedna osoba jest w ciężkim stanie

Do szpitala z obrażeniami przetransportowano troje mieszkańców powiatu wyszkowskiego, kobietę w wieku 38 lat oraz dwóch mężczyzn w wieku 30 i 37 lat. Jeden z przechodzących mężczyzn cudem uniknął uderzenia. Stan rannego i nieprzytomnego 37-latka, który upadł na środek drogi określony został jako ciężki, a jego obrażenia stanowiące zagrożenie dla życia i zdrowia.

W ustaleniu podejrzanego pomógł monitoring

Początkowo nie znana była marka, ani numer rejestracyjny pojazdu. Świadek, który uniknął potrącenia zapamiętał jedynie, że był to samochód koloru srebrnego. Do działań natychmiast przystąpili policjanci wszystkich pionów. W ustaleniu pojazdu oraz kierowcy pomógł m.in. miejski monitoring. Mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania samochodu jak i uciekiniera.

Na miejscu  potrącenia przez kilka godzin pracowali policjanci ruchu drogowego, wydziału kryminalnego oraz technik kryminalistyki. Funkcjonariusze wykonywali oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczali ślady oraz sporządzali szkice zdarzeniowe. W tym czasie policjanci patrolówki przeczesywali ulice w poszukiwaniu rozbitego forda.

Policjanci odnaleźli uszkodzony pojazd

Porzucone rozbite auto zostało odnalezione przez policjantów ogniwa patrolowo-interwencyjnego na ul. Miłej w Wyszkowie. To pomogło również ustalić, kto mógł kierować osobówką, ponieważ mundurowi kila dni wcześniej legitymowali kierowcę forda.

23-latek w chwili zatrzymania był pijany

Mężczyzną tym okazał się 23-latek, mieszkaniec powiatu wyszkowskiego. Został on zatrzymany już w niedzielę rano. W chwili zatrzymania w jego organizmie było ponad pół promila alkoholu. Tłumaczył początkowo, że w sobotę wieczorem pił wódkę oraz piwa, a jego auto prawdopodobnie zostało skradzione.

23-latek trafił do policyjnej celi. Policjanci pobrali również jego krew do badań laboratoryjnych, aby sprawdzić czy nie kierował pod wpływem narkotyków oraz ile promili mogło być w jego organizmie w chwili potrącenia pieszych.

Kierowca forda usłyszał zarzuty

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, 23-latek w poniedziałek usłyszał prokuratorskie zarzuty spowodowania wypadku drogowego będąc w stanie nietrzeźwości, gdzie obrażenia jednego z poszkodowanych stanowiły ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu, a także ucieczki  z miejsca wypadku. 23-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. We wtorek Sąd Rejonowy w Wyszkowie przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec mężczyzny najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozi do 12 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz surowa kara finansowa.


(fot. wideo KPP Wyszków, źródło KPP Wyszków)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone