Czwartek, 20 czerwca 202420/06/2024

Wyprał kota w pralce, zwierzę nie przeżyło. 27-latek odpowie za znęcanie się nad zwierzętami (foto)

Policjanci z Komisariatu Policji w Margoninie zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy Budzyń, który zabił koty. Mężczyźnie za działanie ze szczególnym okrucieństwem grozi do 5 lat więzienia.

W piątek 12 marca Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami Grupa Wągrowiec poinformowało policjantów z Chodzieży o brutalnym uśmierceniu kotów przez mieszkańca gminy Budzyń. Policjanci, którzy zajęli się wyjaśnianiem tej sprawy, potwierdzili zgłoszenie.

Na balkonie użytkowanym przez mężczyznę, ujawniono worki z truchłem 3 kotów. 27-latek został zatrzymany i przewieziony do chodzieskiej jednostki policji.

W toku prowadzonego śledztwa ustalono, że mężczyzna jednego kota uśmiercił poprzez umieszczenie go w pralce, którą włączył. Kotka nie przeżyła, najprawdopodobniej utonęła. Kolejne zwierzę sprawca miał kopnąć i wyrzucić w ten sposób ze swojego balkonu na drugim piętrze.

Oprawca usłyszał zarzut zabicia zwierząt, znęcając się wcześniej nad nimi ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyźnie grozi nawet do 5 lat więzienia. Decyzją Sądu Rejonowego w Wągrowcu mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

(fot. KPP Chodzież, źródło KPP Chodzież)

Komentarze wyłączone