Wtorek, 27 września 202227/09/2022

Odjechał nie płacąc za paliwo. Przewrócił pracownika stacji [wideo]

Do zdarzenia doszło na jeden ze stacji paliw w Niegardowie w woj. małopolskim. Kierujący samochodem osobowym zatankował paliwo i odjechał bez płacenia. Pracownik stacji widząc całe zdarzenia próbował zatrzymać złodzieja jednak, podczas próby jego zatrzymania został przewrócony.

Kierujący hyundaiem młody mężczyzna już podczas tankowania dziwnie się zachowywał, co zwróciło uwagę pracownika stacji, który wyszedł na zewnątrz i skierował się w stronę pojazdu klienta. Zobaczył, że zarówno tablica rejestracyjna jak nalepka kontrola na szybie pojazdu są zakryte kartką i zorientował się, że może dojść do kradzieży.

Kierowca po zakończeniu tankowania wsiadł do samochodu i zaczął odjeżdżać nie płacąc za paliwo. Pracownik stacji próbował uniemożliwić złodziejowi ucieczkę i otworzyć drzwi kierowcy by wyrwać kluczyki ze stacyjki.

Sprawca usiłując się uwolnić, odjechał wywracając pracownika.

Sprawca zdarzenia został ustalony. Okazał się nim mieszkaniec gminy Bochnia, który posługiwał się pożyczonym pojazdem. Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Kraków – Nowa Huta, gdzie usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat. Prokurator zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór.

Jak ustalili śledczy, 33-latek od kilku tygodni dokonywał kradzieży na innych stacjach paliw województwa małopolskiego. Był m.in. poszukiwany przez Komisariat Policji w Słomnikach, gdzie dokonał szeregu kradzieży tego typu. W najbliższym czasie, podejrzany usłyszy kolejne zarzuty za popełnione przestępstwa.

(wideo Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska)

Komentarze wyłączone