Sobota, 27 lutego 202127/02/2021

Tragiczny finał interwencji wobec sklepowego złodzieja. Nie żyje pracownik ochrony

58-letni pracownik ochrony podjął interwencję wobec nieuczciwego klienta, który bez płacenia usiłował wynieść ze sklepu markowy trunek. Na zapleczu ochroniarz nagle stracił przytomność i pomimo długiej reanimacji zmarł.

We wtorek 7 lipca około godziny 15.40 policjanci otrzymali informację, że w sklepie przy ul. Wojska Polskiego w Łodzi ujęty został klient podejrzewany o kradzież. Po dotarciu na miejsce, funkcjonariusze na zapleczu marketu zastali grupę osób reanimującą nieprzytomnego mężczyznę. Jak ustalili, był to pracownik ochrony, który ujął nieuczciwego klienta.

Według relacji świadków ochroniarz poszedł wraz z klientem na zaplecze sklepu, gdzie po chwili stracił przytomność i osunął się na podłogę. Jedną z pierwszych osób, która udzielała pomocy pracownikowi ochrony był ujęty przez niego sprawca kradzieży, który wraz z pracownikami sklepu usiłował przywrócić czynności życiowe mężczyzny. Policjanci również włączyli się do udzielania pomocy, reanimowali mężczyznę, aż do przyjazdu karetki pogotowia.

Niestety, poświęcenie i zaangażowanie wielu osób nie przyniosło pozytywnego zakończenia, mężczyzna zmarł.

38-latek za popełnione wykroczenie ukarany został mandatem karnym. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze V Komisariatu Policji KMP w Łodzi.

(fot. Policja, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone