Wtorek, 22 czerwca 202122/06/2021

Uderzył kobietę pięścią w twarz łamiąc jej oczodół. Wszystko nagrała kamera [wideo, zdjęcia]

35-latek zaatakował turystkę, uderzając kobietę pięścią w twarz, w wyniku czego poszkodowana doznała złamania oczodołu. Wcześniej agresor zaczepiał przechodniów, demolował ogródki piwne i groził ich pracownikom. Mężczyzna został zatrzymany. Całe zdarzenie zarejestrował monitoring.

Szokujące i bulwersujące sceny rozegrały się w minioną niedzielę, przed południem na Nowym Świecie w Warszawie. Policjanci otrzymali informację o agresywnym mężczyźnie, który zaczepia przypadkowych przechodniów, demoluje ogródki piwne i grozi obsłudze pobliskich lokali gastronomicznych.

Pobudzony mężczyzna głośno krzyczał, ściągał koszulkę i kładł się na ulicy stwarzając tym samym realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W pewnym momencie napastnik podbiegł do kobiety idącej wraz z mężem i synem i z całym impetem, bez jakiegokolwiek powodu uderzył ją pięścią w twarz łamiąc jej oczodół.

42-latka upadła na chodnik, a sprawca zaczął uciekać. Przechodnie podbiegli do poszkodowanej i zaczęli udzielać jej pomocy, a następnie wezwali karetkę. Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali i obezwładnili sprawcę tego przestępstwa.

Przy 35-latku policjanci znaleźli środki odurzające w postaci marihuany i ecstasy. Mężczyzna przyznał się, że tuż zdarzeniem zażywał właśnie ecstasy.

Napastnik usłyszał już zarzuty posiadania środków odurzających i naruszenia czynności narządu ciała w związku z czynem chuligańskim, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu 35-latka na 3 miesiące.

(fot. wideo KRP I – Śródmieście, źródło KRP I – Śródmieście)

2 komentarze

  1. Kierowca miejskiego autobusu na wolnym?

    • Mnie martwi co innego , czy nie było w pobliży żadnego faceta z jajami? Trzeba było wyrwać chwasta od razu i przestał by kozaczyć.