Niedziela, 25 lipca 202125/07/2021

Brutalne zabójstwo w centrum Będzina. Sprawcy skatowali i podpalili 45-latka [zdjęcia, wideo]

28-latek i 46-latek bez wyraźnego powodu zaatakowali i dotkliwie pobili 45-letniego mieszkańca Będzina. Opuszczając miejsce zbrodni, sprawcy podpalili skatowanego mężczyznę. Grozi im dożywocie.

W czwartek wieczorem w centrum miasta dwaj mieszkańcy miasta w wieku 28 i 46 lat spotkali 45-letniego mieszkańca Będzina. Mężczyźni postanowili wspólnie napić się alkoholu. Zakupioną w pobliskim sklepie wódkę i piwo wypili w krzakach w pobliżu torowiska kolejowego przy ulicy Małachowskiego.

W trakcie spotkania pomiędzy mężczyznami doszło do sprzeczki.

W pewnym momencie 28-latek wraz ze starszym o 17 lat kompanem zaatakowali 45-latka. Ofiara została dotkliwie pobita. Odchodząc oprawcy podpalili także odzież mężczyzny.

Ciało 45-latka zostało znalezione następnego dnia około godziny 4.30 przez przypadkowego świadka, który przejeżdżał w pobliżu miejsca przestępstwa na rowerze.

Śledczy, którzy zajęli się sprawą, bardzo szybko ustalili tożsamość denata. Obrażenia na ciele 45-latka jednoznacznie wskazywały na bezpośredni udział innych osób w jego śmierci. Intensywne poszukiwania doprowadziły będzińskich i katowickich policjantów w sobotnie popołudnie do jednego z mieszkań w centrum Będzina. Tam kryminalni zatrzymali obu sprawców przestępstwa.

W trakcie czynności zabezpieczono wiele śladów i dowodów zbrodni. Na wniosek policji i prokuratury sprawcy przestępstwa, decyzją będzińskiego sądu zostali wczoraj tymczasowo aresztowani. Za zabójstwo dokonane ze szczególnym okrucieństwem grozi im nawet dożywotnie więzienie.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone