Wtorek, 22 czerwca 202122/06/2021

Audi wypadło z drogi i koziołkowało. Nie żyje 16-latka, kierowca był pijany [zdjęcia]

16-latka zginęła w tragicznym wypadku, do którego doszło w nocy z wtorku na środę na drodze wojewódzkiej numer 449 w miejscowości Ligota w woj. wielkopolskim. Kierowca osobowego audi był pijany i nie podsiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Jak wstępnie ustalili policjanci, 25-letni kierujący samochodem osobowym marki Audi najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad samochodem, a następnie zjechał do rowu, w wyniku czego auto kilkukrotnie koziołkowało.

Oprócz kierowcy w audi podróżowało troje pasażerów – dwie 16-latki oraz 19-latek. Wszyscy samodzielnie opuścili rozbite auto. Po chwili u jednej z nastolatek doszło do zatrzymania akcji serca. Natychmiast przystąpiono do reanimacji.

Niestety, mimo wysiłków ratowników medycznych, 16-latce nie udało się przywrócić czynności życiowych. Obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon.

Pozostali uczestnicy wypadku z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitali. Jak się okazało kierujący audi 25-latek nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów, a ponadto był pod wpływem alkoholu.

Szczegółowe okoliczności i przyczyny tragicznego zdarzenia ustalają śledczy. Młodemu kierowcy za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, pod wpływem alkoholu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(fot. OSP Kobyla Góra, źródło KPP Ostrzeszów)

Komentarze wyłączone