Piątek, 05 marca 202105/03/2021

Pobicie ze skutkiem śmiertelnym w Bielsku-Białej. Zatrzymano podejrzanego 23-latka [wideo]

Policjanci zatrzymali 23-letniego Rafała M. podejrzanego o pobicie ze skutkiem śmiertelnym młodego mężczyzny, do którego doszło w 2016 roku w Bielsku-Białej. Podejrzany powiązany jest ze środowiskiem pseudokibiców. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 6 lutego 2016 roku na terenie Bielska-Białej. Stróże prawa ustalili, że osoba powiązana ze środowiskiem pseudokibiców lokalnego klubu sportowego, może mieć związek z pobiciem młodego mężczyzny, w wyniku którego pokrzywdzony zmarł.

Sprawa była bardzo trudna do wyjaśnienia, ponieważ świadkowie czy osoby mające wiedzę na temat zajścia, nie chcieli współpracować z organami ścigania. Policjantów to nie zniechęciło i kolejno odtwarzali ostatnie chwile życia pokrzywdzonego oraz okoliczności, w wyniku których doszło do pobicia, którego skutkiem była śmierć młodego mężczyzny.

Z zebranych informacji wynikało, że odpowiedzialnym za zdarzenie może być Rafał M., który w przeszłości wchodził w konflikt z prawem, był podejrzany m.in. o rozbój. Ostatnio był także poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu, w związku z podejrzeniem popełnienia oszustw internetowych.

W minionym tygodniu w Bielsku-Białej funkcjonariusze z Zarządu w Katowicach CBŚP oraz Wydziału Kryminalnego KMP w Bielsku-Białej, zatrzymali podejrzanego Rafała M., który ukrywał się w wynajmowanym mieszkaniu.

Zatrzymanego doprowadzono do Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach, gdzie przedstawiono mu zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Decyzją Sądu Rejonowego Katowice-Wschód, podejrzany został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

(fot. wideo KMP Bielsko-Biała, źródło KMP Bielsko-Biała)

Komentarze wyłączone