Piątek, 26 lutego 202126/02/2021

Wypadł z pojazdu podczas dachowania i został nim przygnieciony [zdjęcia]

Kierowca fiata podczas dachowania wypadł z auta i został przygnieciony przez pojazd. Mężczyzna był reanimowany. Poszkodowany w ciężkim stanie trafił śmigłowcem LPR do szpitala.

Do poważnego wypadku doszło w czwartek, 16 lipca na drodze powiatowej prowadzącej ze Starego Kurowa do Strzelec Krajeńskich w woj. lubuskim.

Policjant wracający ze służby zauważył na polu uszkodzony, leżący na boku samochód osobowy. Kiedy zatrzymał się i sprawdził pojazd, okazało się, że pod wrakiem znajduje się przygnieciony, ranny mężczyzna, który nie dawał oznak życia.

Funkcjonariusz sam nie był w stanie podnieś uszkodzonego samochodu, dlatego zatrzymał przejeżdżającego drogą busa. Autem jechało trzech mężczyzn, którzy pomogli policjantowi wyciągnąć spod uszkodzonego samochodu rannego mężczyznę.

Z pomocą przyszedł również strażak, który drogą, gdzie doszło do wypadku wracał od znajomych. Strażak przystąpił do resuscytacji poszkodowanego i prowadził ją do czasu przyjazdu powiadomionych o wypadku służb medycznych.

Kilkuminutowa akcja ratownicza pozwoliła na przywrócenie czynności życiowych u poszkodowanego kierowcy. 35-latek został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala.

(fot. Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone