Środa, 23 czerwca 202123/06/2021

Wybuch na parkingu centrum budowlanego. Jedna osoba ranna [zdjęcia]

Na parkingu jednego z marketów budowlanych doszło do wybuchu butli z gazem. Jedna osoba została ranna. Zniszczonych zostało kilkanaście samochodów, elewacja marketu i elementy wyposażenia parkingu.

Do wybuchu doszło ok. godz. 7.30 w sobotę, 18 lipca. Klient marketu, kierujący samochodem dostawczym, pozostawił na parkingu auto, w którym znajdowały się butle z gazem propan-butan, acetylenem oraz tlenem. Kiedy mężczyzna wracał z zakupów i znajdował się kilka metrów od pojazdu doszło do detonacji. 62-latek został ranny i trafił do szpitala.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń detonacji uległa przewożona samochodem butla z gazem propan-butan. Eksplozja całkowicie zniszczyła auto dostawcze, a także zniszczyła lub uszkodziła kilkanaście samochodów, elewację marketu i elementy wyposażenia parkingu.

Z uwagi na to, że w płonącym samochodzie znajdowały się dwie pozostałe butle grożące wybuchem, akcja gaśnicza była bardzo niebezpieczna i długotrwała. Policjanci zabezpieczali teren przyległy go miejsca zdarzenia tak, by żadna postronna osoba nie dostała się na niebezpieczny teren.

Kiedy strażacy zakończyli działania, do pracy mogli przystąpić policyjni śledczy. Obecnie trwają czynności, które pozwolą wyjaśnić wszystkie okoliczności wybuchu. Prokurator zdecydował o wszczęciu postępowania w sprawie sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób. Jeśli w toku sprawy okaże się, że do zdarzenia doszło w wyniku czyjegokolwiek działania lub zaniedbania, sprawcy może grozić nawet do 10 lat więzienia.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone